Dette site bruger cookies. Hvis du forsætter på sitet, så accepterer du dette. Hvis du ikke ønsker at acceptere cookies så tryk på følgende link. Accepter ikke cookies

Middelfart Kommune Logo
Drenge

Organisation 

SSP-distriktsgrupper i Middelfart Kommune

Distriktsgrupperne har overordnet ansvaret for det konkrete kriminalpræventive/forebyggende arbejde, herunder at opfange signaler om kriminalitet og hærværk, misbrug og anden uheldig adfærd og medvirke ved løsningen af problemer.

Opgaver 

  • at sikre at Forebyggelsesplanen gennemføres 
  • at tage konkrete bekymringer op – og aftale handling på dem
  • at medvirke til at det kriminalpræventive/forebyggende arbejde har en central prioritet i hver enkelt institutions arbejde 
  • at informere og inddrage forældrene 
  • at sikre information op/ned i SSP-strukturen

Medlemmer af Distriktsgruppe 1
Omfatter Middelfart og Strib

Middelfart Ungdomsskole
Birgitte Dyrbye Jensen (tovholder)
Blindebomsvej 11
5500 Middelfart
8888 5694
2752 4716
birgitte.dyrbyejensen@middelfart.dk

SSP-konsulent
Bo Hansen
Blindebomsvej 11
5500 Middelfart
8888 5690
21275697
bo.hansen@middelfart.dk

Opsøgende medarbejder
Carsten Nielsen
5119 5697
Carsten.Nielsen@middelfart.dk

Lillebæltskolen
Morten Nørgaard Bonde
Skippervej 1
5500 Middelfart
8888 5772
morten.bonde@middelfart.dk

Strib Skole
Marianne Nielsen
Røjlemosevej 9, Strib
5500 Middelfart
8888 5603
marianne.nielsen@middelfart.dk

Hyllehøjskolen
Sine Erlandsen
Hyllehøjvej 19, Kauslunde
5500 Middelfart
88 88 56 56
sine.erlandsen@middelfart.dk

Østre Skole og Heldagsklasserne
Birgitte Jørgensen/Jens Hedegaard 
Vejlbyvej 9,
5500 Middelfart
88 88 5761/ 21575391
Birgitte.Jorgensen@middelfart.dk
jens.hedegaard@middelfart.dk

Vestre Skole
Klaus Andreasen
Søndergade 41
5500 Middelfart
8888 5700
Klaus.Andreasen@middelfart.dk

Skrillingeskolen
Karin Munk
Øresundsvænget 1, Skrillinge
5500 Middelfart
8832  4014
karin.munk@middelfart.dk

Fænøsund Friskole
Dorte Jager
Teglgårdsparken 38
5500 Middelfart
64410747
Dorte@sundfri.dk

Middelfart Friskole
Lisbeth Andersen 
Kålsbjergvej 35, Skrillinge
5500 Middelfart
6441 5101
mail@middelfart-friskole.dk

Ungdomsklubberne 
Stribklubben og Bjergbanken 
Lars Thisgaard
Blindebomsvej 11
5500 Middelfart 
40548134
lars.thisgaard@middelfart.dk

Fyns Politi
114
fyn-ssp@politi.dk   

Støtte-kontaktpædagog
Lisbeth Andersen
88324043
lisbeth.norskovandersen@middelfart.dk

Sundhedsplejerske
Lone Langkjær
Børn- Unge og Fritidsforvaltningen
Anlægsvej 4
5592 Ejby
lone.langkjær@middelfart.dk 

Socialrådgiver
Linda Sikjær
Børn- Unge og Fritidsforvaltningen
Anlægsvej 4
5592 Ejby
Pernille.Martin@middelfart.dk

Medlemmer af Distriktsgruppe 2
Omfatter Nørre Aaby, Brenderup, Fjelsted-Harndrup

Båring Børneunivers
Annemette Sodtmann Laursen
Byvejen 29
5466 Asperup
8888 5482
annemette.sodtmannlaursen@middelfat.dk

Brenderup Skole
Mie Møller
Kirkevej 29
5464 Brenderup
88 88 49 80
mie.moller@middelfart.dk

Nørre Aaby Skole
Tinna Vestergaard
Skolevænget 9
5580 Nørre Aaby
88 88 55 60
tinna.vestergaard@middelfart.dk

Fjelsted-Harndrup Børneunivers
Else Hansen
Fjelsted Harndrup Skole
Fjellerupvej 26
5463 Harndrup
Tlf. 8888 5525
Else.Hansen@middelfart.dk

Gelsted Børneunivers
Anders Fæster Nielsen
Gelstedvej 29,
5591 Gelsted
8888 5541
anders.faesternielsen@middelfart.dk

Ejby Skole
Jeppe Bovbjerg
Ejby Skole
Nørregade 88
5592 Ejby
6168 1124
ejby-skole@middelfart.dk

Skrillingeskolen
Karin Munk
Øresundsvænget 1, Skrillinge
5500 Middelfart
8832  4014
karin.munk@middelfart.dk

Nørre Aaby Realskole
Carsten Krag
Skolevej 2
5580 Nørre Aaby
Tlf. 6442 1519
skole@naar.dk

Brenderup Realskole
Ib Busk Nielsen
Skolevej 26
5464 Brenderup
Tlf. 6444 1057
ib.busk.nielsen@skolekom.dk

Ungdomsklubberne 
Lars Thisgaard
Blindebomsvej 11, 5500 Middelfart 
40548134
lars.thisgaard@middelfart.dk

Middelfart Ungdomsskole
Birgitte Dyrbye Jensen
Blindebomsvej 11
5500 Middelfart
Tlf. 8888 5694
Birgitte.DyrbyeJensen@middelfart.dk

Fyns politi 
114
fyn-ssp@politi.dk

Sundhedsplejerske
Inge-Lise Sejersbøl Christensen
Børn- Unge og Fritidsforvaltningen
Anlægsvej 4
5592 Ejby
Inge-Lise.SejersbolChristensen@middelfart.dk

Socialrådgiver
Linda Sikjær
Børn- Unge og Fritidsforvaltningen
Anlægsvej 4
5592 Ejby
Linda.Sikjaer@middelfart.dk

Ungekonsulent
Lisbeth Nørskov Andersen
40314185
Lisbeth.norskovandersen@middelfart.dk

Opsøgende medarbejder
Carsten Nielsen
Post sendes til Ungdomsskolen
Tlf. 5119 5697
catsten.nielsen@middelfart.dk

SSP-konsulent
Bo Hansen
Blindebomsvej 11
5500 Middelfart
Tlf. 8888 5690/2127 5697
bo.hansen@middelfart.dk

 

 

Sidst opdateret af SSP Middelfart
20. marts 2017